Bursa Kızlık Zarı Dikimi – Hymenoplasti

bursa kızlık zarı diktirme ameliyatı
bursa hymenoplasti kızlık zarı dikimi bursa kadın hastalıkları uzmanı jinekolog

Bursa Kızlık Zarı Dikimi Operasyonu

Bursa Kızlık zarı dikimi,  hymenin (kızlık zarının) ilişki öncesi durumuna getirilmesi işlemidir. Bursada kızlık zarı dikimi işlemini kısa sürede, acısız ve ağrısız şekilde ve kısa sürede, steril ortamda tamamlamaktayız.

Hymenoplasti işlemi geçici ve kalıcı olmak üzere başlıca iki şekilde yapılır.

Geçici Kızlık Zarı Diktirme Ameliyatı – Bursa:

Planlanan ilişkiden en fazla bir hafta öncesinde uygulanır. Bir haftadan daha önce yapılmış operasyonlarda ve düzeltmelerde bu işlem fonksiyonunu yitirmiş olabilir.

Bu operasyon genel itibariyle lokal anestezi altında uygulanabilir. Hasta uyanıktır ve ağrı acı hissetmez.Fakat hastanın isteğiyle ve genel durumu anestezi almak içim uygunsa genel anestezi altında da uygulanabilir.

Her iki durumda da hastanın 1 hafta içerisinde kan sulandırıcı ilaç almamış olması gerekmektedir.

Hasta jinekolojik masaya alınır, anestezi işlemi uygulandıktan sonra dış dudaklar ve iç dudaklar kenara çekilerek hymen dokusuna (kızlık zarına) ulaşılır.

Bu aşamada kızlık zarı dışardan görünmeyen ve kendiliğinden eriyen iplerle birbirine yakınlaştırılır. Daha sonra İplerin alınması gerek yoktur. İşlem yaklaşık 15-20 dakika sürer. Operasyon sonrası hastanın hastanede yatışı gerekmez ve normal hayatına hemen dönebilir.

Bütün yara iyileşmelerinde olduğu gibi bu işlemde de yara bakımı hijyeni son derece önemlidir.

Operasyondan sonra, Bir hafta içerisinde gerçekleşen ilişkilerde normal kızlık zarı kanaması gerçekleşir ve işleme dair bir yan etki yada dışardan anlaşılabilecek bir belirti olmaz.

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır, Acı Verir mi, Kontrol Sırasında Zarar Gelebilir mi? 

Bu işlem yapan doktorlar sadece kadın doğum doktorları, jinekologlar tarafından yapılır ve bu muayene sırasında acı hissetmez, zarar görmezsiniz. Kızlık zarı her kadında farklı olduğundan kızlık zarının kanaması veya kanamaması kızlık zarı bozuldu demek değildir. Bunun için en kesin yol doktor muayenesidir. Bursada kızlık zarı muayenesi işlemini  kısa sürede ve ağrısız şekilde yapmaktayız.

Kızlık zarının ne zaman yırtıldığının anlaşılması, eğer çok yakın zamanda kızlık zarı bozulmamış ise çok zordur. aylar önce ya da seneler önce olduğu konusunda net birşey söylenemez. Ancak muayene sonrası zarın durumu net şekilde söylenebilir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı (Flep Yöntemi):

Bu işlemde  aynı şekilde lokal olarak uygulanabilir. Hastanın isteğine bağlı olarak genel durumu uygunsa ve son bir hafta içerisinde kan sulandırıcı ilaç kullanmamışsa genel anestezi  tercih edilebilir.

Hasta jinekolojik masaya alınır. Dış ve iç dudaklar kenara çekilerek hymene (kızlık zarı) ulaşılır.

Bu yöntemde farklılık, normal vajen mukozası açılarak hymen dokusu oluşturulmaya çalışılır. Geçici yöntemden farklı olarak bir süre sınırı yoktur ve gerçekleşecek ilk ilişkiye kadar sağlamlığını korur. Tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi yara hijyeni bakımı son derece önemlidir.

Gerçekleşecek ilk ilişkide kanama olur ve dışardan farkedilebilecek bir belirti yada işleme bağlı yan etki görülmez. Hasta gizliliği ve mahremiyeti bizim için ön plandadır.

Kızlık Zarı Dikimi hangi dönemde yapılır, ne zaman yapılmalıdır ?

Bursada hem geçici hem de kalıcı kızlık zarı dikimi  için en uygunolan zaman adetin bitişinden hemen sonrasıdır. Bölgenin bir sonraki adete kadar iltihaplanmaması için bu dönem tercih edilmektedir ve bunun amacı bölgeyi kirli kandan uzak tutmaktır.

Kızlık Zarı Dikiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bursa Kızlık zarı dikimi işleminden sonra özel bir dikkat edeceğiniz nokta yoktur. Sadece bölgenin her zaman dikkat edilmesi gerektiği gibi hijyenine dikkat edilmeli, temizliği konusunda hassas olunmalıdır. Bursada hymenoplasti ameliyatı olan hastalarımız için muayene tekrar gerektiğinde randevu oluşturabilir, kontrollerinizi istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz.

Bursa Kızlık Zarı Muayenesi Yapan Yerler?

Bursa kızlık zarı dikimi işlemini jinekologlar yapabilmektedir. Bu işlem için randevu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Muayenehanemizde bu hizmeti sunmaktayız.

 

Kızlık Zarı Çeşitleri Nelerdir?

Yuvarlak olan kızlık zarı.
Bölmeli olan kızlık zarı.
Yarı bölmeli olan kızlık zarı.
Yarımay olan kızlık zarı.
Çok delikli olan kızlık zarı.
Dentiküler olan kızlık zarı.
Fimbrialı olan kızlık zarı.
Labial olan kızlık zarı.
Operasyon aracılığı ile açılması gerekli olan kızlık zarı

Operasyon ile ilgili konularda Bursada yaptıracağınız işlemler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı 2019 Bursa İçin Ne Kadar?

Bursa Kızlık zarı dikimi  ameliyatı ücretlerini bize ulaşarak öğrenebilir ya da randevu alabilirsiniz. Yapılan işlemlerde gizliliğiniz ve haklarınız ön planda tutulmaktadır. Konu ile ilgili bütün merak ettiklerinizi biz sorabilirsiniz. Doktorunuz ile iletişime geçmek için whatsapp simgesine tıklamanız yeterlidir.

Randevu Alın

 

Kızlık zarı onarım işleminin nasıl yapıldığı ile ilgili videomuzu izleyebilirsiniz.

Bursa Kızlık Zarı Dikimi İçin Sıkça Sorulan Sorular

Kızlık Zarının Görevi Nedir?

Kızlık zarı, bir organ olmamakla beraber fonksiyonel bir özelliği de yoktur. Anne karnında oluşmaya başlayan ve mikropların vajinaya ilerlemesini engelleyen ince bir dokudur.

Kızlık Zarı Masturbasyonla Bozulabilir mi?

Bu durum masturbasyon şekline göre değişiklik göstermektedir. Klitoral bir masturbasyon kızlık zarına zarar vermezken, vajinadan içeriye parmak veya cisim sokulması kızlık zarının bozulmasına, kanamasına sebep olabilir.

Kızlık Zarı İlişki Sırasında Kanar mı?

Genellikle kanar ancak zar yapısının esnek olması durumunda, ilk ilişkilerin yüzde 10-15 oranında kanama olmayabilir.

Kızlık Zarı Yırtılırken Ağrır mı?

Cinsel uyarı sırasında çok büyük bir oranda bir ağrı ya da acı hissedilmez

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı 2019 Bursa Ne Kadar?

Bu sorunun cevabı internet sitesi üzerinden verilememektedir. Sağ altta bulunan whatsapp iletişimi veya iletişim sayfamızı kullanarak bize ulaşabilir, bursa kızlık zarı dikimi fiyatını öğrenebilirsiniz.

Bu Makale Sizin İçin Faydalı Oldu mu?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (18 oylama, ortalama: 4,33 5 Puan Üzerinden)

Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp İletişim