Kızlık Zarı Diktirme Ameliyatı Himenoplasti- Bursa

bursa kızlık zarı diktirme ameliyatı
hymenoplasti kızlık zarı dikimi bursa kadın hastalıkları uzmanı jinekolog

Kızlık Zarı Dİktirme Operasyonu

Kızlık zarı diktirme,  hymenin (kızlık zarının) ilişki öncesi durumuna getirilmesi işlemidir.

Hymenoplasti işlemi geçici ve kalıcı olmak üzere başlıca iki şekilde yapılır.

Geçici Kızlık Zarı Dİktirme Ameliyatı – Bursa:

Planlanan ilişkiden en fazla bir hafta öncesinde uygulanır. Bir haftadan daha önce yapılmış operasyonlarda ve düzeltmelerde bu işlem fonksiyonunu yitirmiş olabilir.

Bu operasyon genel itibariyle lokal anestezi altında uygulanabilir. Hasta uyanıktır ve ağrı acı hissetmez.Fakat hastanın isteğiyle ve genel durumu anestezi almak içim uygunsa genel anestezi altında da uygulanabilir.

Her iki durumda da hastanın 1 hafta içerisinde kan sulandırıcı ilaç almamış olması gerekmektedir.

Hasta jinekolojik masaya alınır, anestezi işlemi uygulandıktan sonra dış dudaklar ve iç dudaklar kenara çekilerek hymen dokusuna (kızlık zarına) ulaşılır.

Bu aşamada kızlık zarı dışardan görünmeyen ve kendiliğinden eriyen iplerle birbirine yakınlaştırılır. Daha sonra İplerin alınması gerek yoktur. İşlem yaklaşık 15-20 dakika sürer. Operasyon sonrası hastanın hastanede yatışı gerekmez ve normal hayatına hemen dönebilir.

Bütün yara iyileşmelerinde olduğu gibi bu işlemde de yara bakımı hijyeni son derece önemlidir.

Operasyondan sonra, Bir hafta içerisinde gerçekleşen ilişkilerde normal kızlık zarı kanaması gerçekleşir ve işleme dair bir yan etki yada dışardan anlaşılabilecek bir belirti olmaz.

 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı (Flep Yöntemi):

Bu işlemde  aynı şekilde lokal olarak uygulanabilir. Hastanın isteğine bağlı olarak genel durumu uygunsa ve son bir hafta içerisinde kan sulandırıcı ilaç kullanmamışsa genel anestezi  tercih edilebilir.

Hasta jinekolojik masaya alınır. Dış ve iç dudaklar kenara çekilerek hymene (kızlık zarı) ulaşılır.

Bu yöntemde farklılık, normal vajen mukozası açılarak hymen dokusu oluşturulmaya çalışılır. Geçici yöntemden farklı olarak bir süre sınırı yoktur ve gerçekleşecek ilk ilişkiye kadar sağlamlığını korur. Tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi yara hijyeni bakımı son derece önemlidir.

Gerçekleşecek ilk ilişkide kanama olur ve dışardan farkedilebilecek bir belirti yada işleme bağlı yan etki görülmez. Hasta gizliliği ve mahremiyeti bizim için ön plandadır.

 

Kızlık Zarı Diktirme Ameliyatı Ücretleri Ne Kadardır?

Kızlık zarı diktirme  ameliyatı ücretlerini bize ulaşarak öğrenebilir ya da randevu alabilirsiniz. Yapılan işlemlerde gizliliğiniz ve haklarınız ön planda tutulmaktadır. Konu ile ilgili bütün merak ettiklerinizi biz sorabilirsiniz. Doktorunuz ile iletişime geçmek için whatsapp simgesine tıklamanız yeterlidir.

Randevu Alın

Kızlık zarı onarım işleminin nasıl yapıldığı ile ilgili videomuzu izleyebilirsiniz.

Bu Makale Sizin İçin Faydalı Oldu mu?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (14 oylama, ortalama: 4,29 5 Puan Üzerinden)

Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim