Vajinoplasti Ameliyatı

vajinoplasti ameliyatı

Vajinoplasti Ameliyatı

Vajinoplasti ameliyatı, halk arasında estetik ameliyat olarak da bilinmektedir. Bayanlar çeşitli sebeplerden ötürü vajinoplasti ameliyatı olmak isteyebilir. Bu operasyonla hem vajina sıkılaşacak hem de vajinal kanal daralacaktır. Bursa’da vajinoplasti ameliyatını hastanemizde başarı ile yapmaktayız.

Vajina Neden Genişler?

Vajinal genişlemenin en temel sebepleri arasında doğum bulunmaktadır. Çok sayıda yapılan normal doğumlar, vajinadaki kasların gevşemesine ve genişlemesine yol açacaktır. Bu da zaman içerisinde çiftler arasında uyumsuzluğa ve problemlere sebep olabilir. Kadınların normal doğum sayısı arttıkça vajinanın gevşemesi de aynı oranda artacaktır. Elbette ki tek sebep normal doğum değildir. Bunun dışında şu sebepler de vajina genişlemesine neden olabilir:

  • Menopoz
  • İlerleyen yaş
  • Hızlı ve aşırı kilo alımı
  • Hızlı kilo kaybı

Belirttiğimiz bu sebeple vajinadaki kasların gevşemesine sebep olmaktadır. Bu ameliyat hakkında bilinenleri sizler için derliyoruz.

Vajinoplasti Operasyonu Acıtır Mı?

Vajinasının estetik görünümünden ve işlevinden memnun olmayan kadınlar, tercihi vajinoplasti ameliyatı yaptırmaktan yana buluyor. Bu noktada ise, ameliyatın acıtıp acıtmayacağını merak ediyorlar. Ancak bu noktada şunu belirtmemizde fayda var: Vajinoplasti operasyonu hastanın isteğine göre ya epidural ya da genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu durumda hasta hiçbir şekilde acı ya da ağrı hissetmemektedir.

Vajina operasyon sırasında bir kısmı çıkartılır. Duvarların arka kısmında bulunan ve gevşeyen kaslara müdahale edilir. Daha sonra gevşeyen kaslar, eriyen dikişlerle sıkılaştırılır. Bu şekilde daha estetik ve daha dar bir vajina elde edilir.

Vajinoplasti operasyonu ortalama 45 dakika sürmektedir. Bu operasyon sırasında bazı risklerin görüldüğünü belirtmemiz gerekiyor. Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da risk bulunmaktadır. Yara izi, enfeksiyon ve kanama gibi etkiler görülebilmektedir. Ancak burada hastanın kendine dikkat etmesi ve doktorunun belirttiği sürede cinsel ilişkiden uzak durulması tavsiye edilmektedir. Doktorunuz operasyon sonrasında sizlere bazı antibiyotikler verecektir. Bu antibiyotiklerle enfeksiyonların önüne geçebilirsiniz.

Vajinoplasti Ameliyatından Sonra Neler Yapmalıyım?

Daha önce de belirttiğimiz gibi vajinoplasti ameliyatı kısa süren bir ameliyattır. Ameliyattan ziyade ufak bir operasyondur. Bu operasyon sonrasında kişinin kendine dikkat etmesi gerekmektedir. 1-2 gün içerisinde şişme ve ağrı gibi problemler görülebilmektedir. Doktorunuz bu şikâyetler için sizlere ağrı kesici ve bazı ilaçlar verebilecektir.

Şikâyetlerinizin azalması için buz uygulaması yapabilirsiniz. Ameliyattan 4 – 5 gün sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Bu ameliyatın en büyük avantajlarından birisi ise, eriyen dikiş kullanılmasıdır. Eriyen dikiş sayesinde ameliyat sonrasında tekrar doktorunuza dikişi aldırmak için gitmeyeceksiniz.

Bu ameliyat hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de cinsel ilişki süresidir. Hastalar ortalama 4 ila 6 hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınmalıdır. Eğer süre bitmeden cinsel ilişkiye girilirse, vajina kanalında yeniden gevşemeler meydana gelebilir.

Vajinoplasti Ameliyatından Sonra Normal Hayatıma Dönebilir Miyim?

Ufak bir operasyon olmasına rağmen, bazı hastaların dinlenmesi gerekebilir. Sonuçta dikiş atılan bir ameliyattır. Ancak bu ameliyat, kişinin durumuna ve normal hayatının hareketine göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak hastalar 3 – 4 gün dinlendikten sonra normal hayatına ve hatta işlerine geri dönmektedir.

Ameliyat Sonrasında Cinsel Hayat

Vajinoplasti ameliyatının yapılmasındaki en büyük sebeplerden bir tanesi de çiftler arasındaki hazdır. Elbette bu ameliyattan sonra cinsel hazzı daha fazla hissedeceksiniz. Bu ameliyatın sadece fizyolojik değil, aynı zamanda da psikolojik anlamda da olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunun sebebi, darlaşan vajinada klitoral bası artmaktadır. Bu da bayanların orgazmını arttırmaktadır. Çiftler arasındaki cinsel doyum artacağı için, sorunlar ve problemler de ortadan kalkacaktır.

Genital estetik ile ilgili merak ettiğiniz konular için makalemizi okuyabilir, cerrahi operasyonlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bursa’da vajina daraltma ameliyatı için doktorunuzla iletişime geçebilir, dilerseniz randevu alabilirsiniz.

Randevu Alın

Bu Makale Sizin İçin Faydalı Oldu mu?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oylama, ortalama: 5,00 5 Puan Üzerinden)

Loading...

Konu ile ilgili aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp İletişim