Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Bursa

bursa kalıcı kızlık zarı dikimi

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi için yöntem fleb yöntemidir. Flep yöntemi, vücudun başka bir yerinden canlı dokunun alınarak, ilgili yere nakledilmesi işlemidir. Bu yöntemde vajinanın arka kısmından alınan canlı doku ön veya yan kısma asılarak doku tamir edilmiş olur. Buradaki esas amaç, kızlık zarının ‘ilk gece kanaması’ nı sağlayacak yapıyı oluşturmaktır.

Kızlık zarı onarımının gereği, kişinin isteği dahilinde ya da istemeden oluşmuş olabilir. Bu durumu yaşayan kişiler için ‘kalıcı kızlık zarı dikimi’ yapılmaktadır. Bilinen bir başka ismi himenoplasti olan bu yöntemin amacı bekareti taklit etmektir. İlk gecedeki kanamanın sağlanması açısından en etkili ve en iyi yöntemlerden biridir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Bu işlem iki yöntem ile yapılır:

  • Flep yöntemi,
  • Mikrocerrahi ile yapılan onarım.

Bu yöntem, kalıcı kızlık, fleb yöntemi olarak da anılmaktadır. Bursa’da kalıcı kızlık tamiri yapan kişiler jinekologlar yani kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarıdır.

Flep ile kızlık zarı tamiri

Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminin iki yöntem ile yapıldığını belirtmiştik. En bilinen yöntem olan ‘flep’ ile gerdek gecesi kanaması gerçekleştirilir. Bu yöntem, canlı dokuların transferi işlemidir. Vajinada uygun doku alınarak duvarlara önden veya yandan asılması ile kızlık zarı taklit edilir.

Mikrocerrahi ile kızlık zarı onarımı

Mikrocerrahi ile kalıcı kızlık zarı dikimi, zedelenmiş olan zarın kenarlarından kesilerek mikrocerrahi yöntemi ve bu işleme uygun ipliklerle dikilerek yapılmaktadır. Bu yöntemle kızlık zarının yeniden oluşturulması ve doğal haline döndürülmesi sağlanır. Bursa’da kalıcı kızlık zar dikimi işleminizi yaptırmak istiyorsanız , bu operasyonla beraber vajina daraltma ve dudak küçültme ameliyatlarınızı da aynı anda olabilirsiniz.

Bu dikimi yaptıran kişiler kısa sürede normal yaşamına dönmektedir. Himenoplasti olan kişilerin vajina duvarını çok zorlayacak ve zarın olduğu bölgeye sert cisim yaklaşımından kaçınmaları önerilir.

Bu işlemi yaptıktan sonra uzun süre kontrol ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak kızlık zarının yırtılmasının istendiği zamandan 2-3 gün önce muayene olması önerilir.

Kızlık zarı dikimi ne kadar sürer?

Kızlık zarı diktirme işlemi genel olarak 20 dk civarı sürer. Bu işlemden sonra kısa sürede hasta normal yaşamına döner. Bu süreç kalıcı kızlık zarında biraz daha uzun olabilmektedir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası şikayetler

Bu işlem yapıldıktan sonra kişinin yapısına ve yapılan işlemin büyüklüğüne, türüne göre hafif ve kısa süreli kan lekesi gelebilmektedir. Bu durumlarda tedirgin olmamanız gerekir. Kanamanın uzun sürmesi beklenmez ancak kızlık zarınızı zorlayacak işlemler yaptı iseniz, kanamanın devam ettiği süreçte tekrar kızlık zarı muayenesi olmanız önerilir. Duruma göre antibiyotik tedavisi sağlığınızı korumak için verilebilir.

Operasyon başarısında cinsel ilişki sayısının bir önemi var mı?

Bu işlem için herhangi bir kısıt yoktur. Bu işlem düşük yapan ya da kürtaj olan kişilere dahi yapılabilmektedir. Başarı, jinekoloğun tecrübesi ve bu işlemdeki uzmanlığına göre değişebilir. Bu işlemi iyi bir jinekolog tarafından yaptırmanızı öneririm. Bursa’da kızlık zarı dikimi işlemini büyük bir hassasiyet ve gizlilik ile kendi muayenehanemde yapmaktayım.

Kızlık zarı dikimi ile beraber vajina daraltma

Yapılan bu işlemle beraber vajinoplasti de uygulanabilmektedir. Vajinanın genişliği, daha önce kürtaj yapılmış olması, uzun süreli ilişkilerin olması, kişinin zorladığı vajinanın genişlemesi nedeni ile olabilmektedir. Bu işlemi kısa sürede kalıcı kızlık zarı dikimi ile beraber başarılı şekilde uygulamaktayız.

Kızlık zarı dikimi işlemi ne zaman yapılmalı?

Bu işlemi kişi istediği zaman yaptırabilir. Bursa jinekolog olarak bu işlemin evlilikten en az 1 hafta önce yapılmasını tavsiye ederiz. Son gün dahi olsa bu işlem yapılabilir ancak, kişi evlilik öncesi tekrar kızlık zarı muayenesi olmak isterse, bu kontrol için zamanı kendisi belirlemelidir.

Zarın dikildiği muayenede anlaşılır mı?

Bu, işlemi yapan doktorun ne kadar uzman olduğuna göre değişebilmektedir. Normal bir kişinin anlayamayacağı dikişler, uzman bir kişinin kontrolü ile belirlenebilir. Bursa’da bu işlemi muayenehanemizde steril ortamda ve uzmanlık alanı olarak yapılmaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı nedir? Ücreti Ne kadar?

Bu işlem için yasal zorunluluklardan ötürü fiyat verememekteyiz ancak, yapılan bu işlem; doktorun uzmanlığına, muayene ya da kalıcı kızlık zar dikimi yapılacak yere, bu işlemle beraber yapılabilecek genital estetik işlemlerine göre değişebilmektedir. Bursa’da kızlık zarı dikimi fiyatları da bölgelere göre değişebilmektedir. Bize telefon numaramızdan ulaşarak kalıcı kızlık zar dikimi fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp İletişim