Bursa Kızlık Zarı Dikimi – Hymenoplasti

bursa kızlık zarı diktirme ameliyatı
bursa hymenoplasti kızlık zarı dikimi bursa kadın hastalıkları uzmanı jinekolog

Bursa Kızlık Zarı Dikimi Operasyonu

Bursa Kızlık zarı dikimi,  hymenin (kızlık zarının) ilişki öncesi durumuna getirilmesi işlemidir. Bursada kızlık zarı dikimi işlemini kısa sürede, acısız ve ağrısız şekilde ve kısa sürede, steril ortamda tamamlamaktayız.

Hymenoplasti işlemi geçici ve kalıcı olmak üzere başlıca iki şekilde yapılır. Bunlar geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı tamiri olarak ikiye ayrılır. Bu konularla ilgili yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Olur?

Kızlık zarı dikimini çoğu kişi çok fazla bilmemektedir. Ancak genel olarak çok sık yapılan bir işlemdir. Genellikle cinsel ilişki ya da vajinaya yabancı cismin sokulması ile bozulmaktadır. Kızlık zarı yırtıldığında her zaman kanama olmamaktadır. Bu noktada pek çok kişi, kızlık zarı dikimini tercih etmektedir. Peki, Bursa kızlık zarı dikimi nasıl yapılmaktadır? Merak edilenleri açıklıyoruz:

Kızlık zarının dikimi genel olarak 10 dakika içerisinde bilmektedir. İşlem lokal anestezi alında bölgenin uyuşturulması ile yapılmaktadır. Buradaki en emel amaç, kızlık zarının amir edilmesi değil, ilk ilişki sırasında kanama olmasıdır.

Bu işlem sırasında kullanılan ipler sayesinde, vajinanın duvarları birbirine yakınlaştırılır. Yakınlaştırılan duvarlar cinsel ilişki sırasında yıpranır ve kanama yapar. Bu şekilde, ilk gerdek gece kanaması görülmektedir.

gecici-kizlik-zari-dikimi

Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra kişi hemen normal hayatına devam edilebilmektedir. Evliliğine 1 aydan az süre kalmış kişiler bu işlemi tercih edebilirler. Kişi bu işlemi yaptırdıkan sonra bile, doktor kontrolünde bu işlemi geçirdiği anlaşılmamaktadır. Bu sebeple kişiler bu işlemi güven içerisinde yaptırabilmektedir.

İşlemin başarı oranı tamdır. Yani yüzde 100 başarı oranı sayesinde, kişiler ilk geceyi rahat bir şekilde geçirebilmektedir. Her türlü jinekolog bu işlemi sağlayabilmektedir. Kızlık zarı dikim işlemi lokal anestezi alında olduğu için kişi acı çekmemektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi aynı gün içerisinde hayatına devam edebilmektedir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi genellikle sigara kullanan, kabızlık sorunu yaşayan ya da akıntısı olan kişilere uygulanmamaktadır. Kalıcı onarım yaptıran kişi 10 yıl boyunca bile kızlığını koruyabilmektedir. Günümüzde çoğu kişi çeşitli sebeplerden ötürü bu işlemi yaptırabilmektedir. Eğer yukarıda belirilen sorunlarınız varsa, bu sorunları çözdükten sonra kalıcı onarım işlemi yaptırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgiyi Bursa kızlık zarı dikimi noktasından alabilirsiniz, bize iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Uygulamada kullanılan ipleri hiç kimse görememektedir. Yani bu işlemi yaptırdığınızda erkek arkadaşınız, eşiniz ya da başka bir doktor kontrol sırasında fark edemez. İşlemden sonraki ilk günde hafif lekelenme şeklinde kanamalar olabiliyor. Ancak bu kanamaların daha sonraki günlerde olamaması gerekiyo

Geçici Kızlık Zarı Diktirme Ameliyatı – Bursa:

Planlanan ilişkiden en fazla bir hafta öncesinde uygulanır. Bir haftadan daha önce yapılmış operasyonlarda ve düzeltmelerde bu işlem fonksiyonunu yitirmiş olabilir.

Bu operasyon genel itibariyle lokal anestezi altında uygulanabilir. Hasta uyanıktır ve ağrı acı hissetmez.Fakat hastanın isteğiyle ve genel durumu anestezi almak içim uygunsa genel anestezi altında da uygulanabilir.

Her iki durumda da hastanın 1 hafta içerisinde kan sulandırıcı ilaç almamış olması gerekmektedir.

Hasta jinekolojik masaya alınır, anestezi işlemi uygulandıktan sonra dış dudaklar ve iç dudaklar kenara çekilerek hymen dokusuna (kızlık zarına) ulaşılır.

Bu aşamada kızlık zarı dışardan görünmeyen ve kendiliğinden eriyen iplerle birbirine yakınlaştırılır. Daha sonra İplerin alınması gerek yoktur. İşlem yaklaşık 15-20 dakika sürer. Operasyon sonrası hastanın hastanede yatışı gerekmez ve normal hayatına hemen dönebilir.

Bütün yara iyileşmelerinde olduğu gibi bu işlemde de yara bakımı hijyeni son derece önemlidir.

Operasyondan sonra, Bir hafta içerisinde gerçekleşen ilişkilerde normal kızlık zarı kanaması gerçekleşir ve işleme dair bir yan etki yada dışardan anlaşılabilecek bir belirti olmaz.

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır, Acı Verir mi, Kontrol Sırasında Zarar Gelebilir mi? 

Bu işlem yapan doktorlar sadece kadın doğum doktorları, jinekologlar tarafından yapılır ve bu muayene sırasında acı hissetmez, zarar görmezsiniz. Kızlık zarı her kadında farklı olduğundan kızlık zarının kanaması veya kanamaması kızlık zarı bozuldu demek değildir. Bunun için en kesin yol doktor muayenesidir. Bursada kızlık zarı muayenesi işlemini  kısa sürede ve ağrısız şekilde yapmaktayız.

Kızlık zarının ne zaman yırtıldığının anlaşılması, eğer çok yakın zamanda kızlık zarı bozulmamış ise çok zordur. aylar önce ya da seneler önce olduğu konusunda net birşey söylenemez. Ancak muayene sonrası zarın durumu net şekilde söylenebilir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı (Flep Yöntemi):

Bu işlemde  aynı şekilde lokal olarak uygulanabilir. Hastanın isteğine bağlı olarak genel durumu uygunsa ve son bir hafta içerisinde kan sulandırıcı ilaç kullanmamışsa genel anestezi  tercih edilebilir.

Hasta jinekolojik masaya alınır. Dış ve iç dudaklar kenara çekilerek hymene (kızlık zarı) ulaşılır.

Bu yöntemde farklılık, normal vajen mukozası açılarak hymen dokusu oluşturulmaya çalışılır. Geçici yöntemden farklı olarak bir süre sınırı yoktur ve gerçekleşecek ilk ilişkiye kadar sağlamlığını korur. Tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi yara hijyeni bakımı son derece önemlidir.

Gerçekleşecek ilk ilişkide kanama olur ve dışardan farkedilebilecek bir belirti yada işleme bağlı yan etki görülmez. Hasta gizliliği ve mahremiyeti bizim için ön plandadır.

Kızlık Zarı Dikimi hangi dönemde yapılır, ne zaman yapılmalıdır ?

Bursada hem geçici hem de kalıcı kızlık zarı dikimi  için en uygunolan zaman adetin bitişinden hemen sonrasıdır. Bölgenin bir sonraki adete kadar iltihaplanmaması için bu dönem tercih edilmektedir ve bunun amacı bölgeyi kirli kandan uzak tutmaktır.

Kızlık Zarı Dikiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bursa Kızlık zarı dikimi işleminden sonra özel bir dikkat edeceğiniz nokta yoktur. Sadece bölgenin her zaman dikkat edilmesi gerektiği gibi hijyenine dikkat edilmeli, temizliği konusunda hassas olunmalıdır. Bursada hymenoplasti ameliyatı olan hastalarımız için muayene tekrar gerektiğinde randevu oluşturabilir, kontrollerinizi istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Genel olarak öneriler şu şekildedir;

  • Kızlık zarı dikiminden 2 gün sonraya kadar banyo yapılmaması
  • Hymenoplasti ameliyatından sonra 2 gün geçince , bir hafta boyunca ılık suyla ve ayakta duş alınması
  • Kızlık zarı tamiri yaptıran kişilerin kabız olmamak adına sıvı gıdaları bol bol tüketmesi
  • Genital bölgede gerilmeye neden olan aktivitelerden uzak durulması

Kızlık Zarı Hakkında Yanlış Bilinenler

Bekâret zarı olarak da bilinen kızlık zarı hakkında ne yazık ki doğru bilinen yanlışlar bulunuyor. Bursa kızlık zarı dikimi için bu yanlış bilinenleri açıklıyoruz:

  • Kızlık zarı ilk ilişkide mutlaka kanar: Bu en çok karşılaşılan yanlışlar arasında bulunmaktadır. Bekaret, kızlık zarı ile belirlenmemektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, kızlık zarı değişkenlik göstermekedir. Kadınların bir çoğu ilişkiye girdiğinde kızlık zarı kanamamaktadır.
  • Kızlık zarı delinmez ve yırtılmaz, çünkü ora kısmı zaten deliktir.
  • Bakıldığında hemen görünür. Çünkü vajinanın girişindedir.
  • Kızlık zarı, bazı kadınlarda etlidir.

Kızlık Zarı Muayene Sonrasında Kızlık zarına zarar gelebilir mi?

Bu işlem muhakkak uzman jinekolog tarafından yapılmalıdır. Bursada kızlık zarı muayenesi için jinekolog arayışınıza cevap veriyoruz. Muayeneyi kişi ninkendi yapmaya çalışması durumunda kızlık zarı zarar görebilir ancak uzman doktorlar tarafından yapılan işlemlerde hiç bir zarar görmezsiniz.

Kızlık Zarı Dikildiği Anlaşılır mı?

Kızlık zarının dikilip dikilmediği gözle veya normal bir şekilde anlaşılamaz. Kızlık zarının dikildiği ancak jinekolojik bir muayene ile anlaşılır. Bunlar haricinde kontrol veya muayeneyi kişiler kendilerine ya da işinin uzmanı olmayan kimseye yaptırmamalıdır.

Bursa Kızlık Zarı Muayenesi Yapan Yerler?

Bursa kızlık zarı dikimi işlemini jinekologlar yapabilmektedir. Bu işlem için randevu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Muayenehanemizde bu hizmeti sunmaktayız.

 

Kızlık Zarı Çeşitleri Nelerdir?

kızlık zarı tipleri

Yuvarlak olan kızlık zarı.
Bölmeli olan kızlık zarı.
Yarı bölmeli olan kızlık zarı.
Yarımay olan kızlık zarı.
Çok delikli olan kızlık zarı.
Dentiküler olan kızlık zarı.
Fimbrialı olan kızlık zarı.
Labial olan kızlık zarı.
Operasyon aracılığı ile açılması gerekli olan kızlık zarı

Operasyon ile ilgili konularda Bursada yaptıracağınız işlemler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı 2019 Bursa İçin Ne Kadar?

Bursa Kızlık zarı dikimi  ameliyatı ücretlerini bize ulaşarak öğrenebilir ya da randevu alabilirsiniz. Yapılan işlemlerde gizliliğiniz ve haklarınız ön planda tutulmaktadır. Konu ile ilgili bütün merak ettiklerinizi biz sorabilirsiniz. Doktorunuz ile iletişime geçmek için whatsapp simgesine tıklamanız yeterlidir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Neye Göre Değişir?

Operasyonun yapıldığı şehre göre kızlık zarı dikimi fiyatları değişebilir. Aynı zamanda operasyonun türüne göre de fiyatlar değişiklik gösterir. Bursa kızlık zarı dikimi fiyatları da diğer şehirlere ve bölgelere göre değişiklik gösterebilir.

 

Randevu Alın

 

Kızlık zarı onarımı izle videomuz ile işleminin nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Bursa Kızlık Zarı Dikimi İçin Sıkça Sorulan Sorular

Kızlık Zarının Görevi Nedir?

Kızlık zarı, bir organ olmamakla beraber fonksiyonel bir özelliği de yoktur. Anne karnında oluşmaya başlayan ve mikropların vajinaya ilerlemesini engelleyen ince bir dokudur.

Kızlık Zarı Masturbasyonla Bozulabilir mi?

Bu durum masturbasyon şekline göre değişiklik göstermektedir. Klitoral bir masturbasyon kızlık zarına zarar vermezken, vajinadan içeriye parmak veya cisim sokulması kızlık zarının bozulmasına, kanamasına sebep olabilir.

Kızlık Zarı İlişki Sırasında Kanar mı?

Genellikle kanar ancak zar yapısının esnek olması durumunda, ilk ilişkilerin yüzde 10-15 oranında kanama olmayabilir.

Kızlık Zarı Yırtılırken Ağrır mı?

Cinsel uyarı sırasında çok büyük bir oranda bir ağrı ya da acı hissedilmez

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı 2019 Bursa Ne Kadar?

Bu sorunun cevabı internet sitesi üzerinden verilememektedir. Sağ altta bulunan whatsapp iletişimi veya iletişim sayfamızı kullanarak bize ulaşabilir, bursa kızlık zarı dikimi fiyatını öğrenebilirsiniz.

Konu ile ilgili yabancı kaynağa buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp İletişim