Bursa Labioplasti Ameliyatı

labioplasti ameliyatı
labioplasti bursa kadın hastalıkları uzmanı doktor jinekolog

Bursa Labioplasti Ameliyatı Nedir?

Bursa labioplasti ameliyatı latince anlamıyla “dudak estetiği anlamına gelmektedir. Labioplasti ülkemizde yıldan yıla artmakta olan, genel olarak iç dudak genişliğini düzeltmeye yönelik cerrahi veya estetik operasyondur. Sadece belirli bir yaş aralığında görülmemekle beraber kadının estetik ve fonksiyonel olarak özgüvenini düşüren ve yaşam kalitesini düşüren bu durumu gideren operasyonlara labioplasti denir. Labiumların normalden büyük, sarkık veya asimetrik olması bu bölgenin uzun süre nemli kalmasına neden olarak hijyenik sorunlara yol açabilmekteidir. Bu operasyonlarda doktorunuzun tespitine göre iç dudaklar kesilerek kısaltılır veya estetik olarak düzeltililir. Bu işlemlerin adı farklı şekillerde de olmaktadır. Bunların en bilinenleri: İç dudak estetiği, labioplasti, , labia minora estetiği veya labiominoraplasti dir.

İç dudak genişliği neden olur?

İç dudak genişliği genetik sebeplere dayalı olsa da dış faktörlere bağlı olarak genişleme olabilir. Bunların arasında cinsel birleşme veya mastürbasyon sırasında iç dudaklara fazla uyarı ve temas olması, oral ilişki, fazla sayıda doğum yapma, kilolu bebek doğurma fiziksel olanlarıdır. Genetik olarak doğuştan iç dudak asimetrisi, iç dudak büküklüğü ve kişinin doku yapısına bağlı olarak bozukluklar görülebilmektedir. Ayrıca sık sık enfeksiyonel durumlar yaşayan kişilerde de bu durum görülmektedir. Kişi yaşlandıkça da bu durumun görülmesi olasıdır. Hızlı kilo kaybı yaşayan kişilerin de genital bölgelerinde bu sarkmalar vücudun her yerinde olduğu gibi görülebilir. Bu durumlarda labioplasti ameliyatı uygun görülür. Bursa labioplasti işlemi yaptırmak isteyen hastalarımız bize ulaşarak bilgi alabilirler.

Labioaplasti ameliyatı nasıl yapılır?

Kadınların yaşam kalitesini düşüren iç dudak büyümesi sonrası doktoru ile görüşerek hastanın da isteğine uygun şekilde , farklı tekniklerle iç dudak kısaltılır ve böylece iç dudaklar , dış dudakların iç kısmına saklanır. Operasyon süresi genel olarak 1 saat civarıdır. Operasyonlar lokal anestezi ile yapılmaktadır ve ağrı genel olarak çok azdır. Operasyon süresi genel olarak adet bitimidir.

Bursa Labioplasti ameliyatının taburcu süresi ne kadardır?

Labioplasti sonrası hasta aynı gün taburcu edilir. Doktorun uygun gördüğü süre kadar cinsel perhizden sonra hasta günlük yaşamına eskisinden daha özgüvenli olarak devam edebilir. Ameliyatta kullanılan malzemeler kendiliğinden eriyen maddelerden yapıldığı için hastamızın tekrar bir ameliyat olmasına gerek bulunmamaktadır. Ameliyat sonrası 24 ila 48 saat arası buz uygulanması faydalıdır. Taburcudan sonra ilk 2-3 gün duş alınmamalıdır, sonrasında iki hafta kadar ayakta duş alınabilir.

Labioplasti ameliyatının avantajları nelerdir?

İç dudak ameliyatı kadınlarımızın hayatında hem fiziksel hem de fonksiyonel olarak avantajlar sağlamaktadır. Bunların içerisinde bisiklet kullanırken yaşanılan ağrı, at binme, kısıtlı alanlarda otururken acı çekme gibi durumlar ortadan kalkar. Aynı zamanda küçülen iç dudaklar sonrası bikini, kot gibi dar giysilerin giyilmesi ve enfeksiyon, kötü koku ve hijyen riskini minimize eder. Cinsel birleşme sırasında ağrı olmayacağından özgüven artacak ve cinsel birleşme kalitesi artacaktır.

Labioplasti bekarete zarar verir mi?

Labioplasti genç kızlarda kolaylıkla yapılabilecek bir ameliyattır. Bekarete her hangi bir zararı olmaz. Operasyon yapılan kısım ile kızlık zarı arasında uzman bir cerrah için çok büyük sayılacak 4-5 cm mesafe vardır. Sonrasında vajinal doğum gerçekleşmesi gerekli ise her hangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

Labioplasti sonrası normal doğum yapabilir mi?

Evet yapılabilir. Labioplastinin normal doğum yapmanızı engelleyecek hiç bir yönü yoktur. Uzman kişiler tarafından yapılan labioplasti, bir çok doktor tarafından ilk bakışta görülemeyecek ve hayatınızın ilerisi ile ilgili hiç bir noktada sorun çıkarmayacak operasyonlardır.

Labioplasti ameliyatı cinsel hazzı arttırır mı, azaltır mı?

Kişinin labioplasti ameliyatı sonrası istediği hale gelen genital bölgesi ve cinsel birleşme sırasında acı hissetme korkusu kalmadığı için ve genital bölgedeki fazla dokunun alınması sonucu psikolojik ve fiziksel olarak aldığı haz artacaktır. Labioplastinin cinsel hazzı azaltacak hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Labioplasti harici genital estetik ameliyatları için Genital Estetik sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için doktorunuzla iletişime geçebilir, dilerseniz randevu alabilirsiniz.

Randevu Alın

Labioplasti nasıl yapılır? sorunuza cevap verecek olan linkteki labioplasti videosunu izleyebilirsiniz

Labioplasti Ameliyatı İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Labioplasti ameliyatı sonrası dikişler yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde kaybolur.
Bu işlem uzman kişiler tarafından yapılırsa ancak gözle direkt görülemeyecek kadar küçük izler kalabilir.
Çok ufak, kılcal kanamalar olabilir ancak 10 günden sonra hiç bir kanama olması beklenmez
Evet yapılabilir. Bu işlem kızlık zarı dikimi ile beraber de yapılabilmektedir.
İşlemden kısa süre sonra hiç bir ağrı hissedilmez, aynı gün normal yaşama dönülebilir.
Duş alınmalı, lokal için tok gelinmeli, genel anestezi için 8 saat öncesi birşey yenilip içilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp İletişim