Bursa Perineoplasti (Perine Estetiği)

perineoplasti ameliyatı

Bursa Perineoplasti

Genital estetik ameliyatlarından olan   ‘Perineoplasti’ (Perine estetiği) operasyonları, Bursa perineoplasti operasyonları tarafımızdan en iyi başarı oranları ile yapılmaktadır.

Genital estetik operasyonları içerisinde en sık yapılanlardan biri olduğunu söyleyebileceğimiz perineoplasti ameliyatları halk arasında ‘perine onarımı’ olarak da adlandırılır. “Perine” (perineum) bölgesi makat ile vajinanın alt girişi arasındaki bölgedir. Halk arasında  ‘Perinoplasti‘ olarak  ifade edilebilen bu operasyonun  doğrusu ‘Perinoplasti değil, Perineoplasti‘dir. Doğum sonrası oluşan bu sorunun kişilerin cinsel hayatında olumsuz etkileri olduğu bilinmektedir. Kişinin özgüvenini arttırmak, cinsel haz düzeyini yükseltmek gibi fonksiyonları olan perine estetiği, Bursa’da tarafımızdan yapılmaktadır.

Perineoplasti nedir? Perine estetiği hakkında

Perineoplasti, perine(anüs ile vajina alt girişi arası) bölgesine uygulanan  estetik bu bölgenin estetik olarak ve işlevsel olarak daha iyi duruma getirilmesi için yapılan operasyonun adıdır. Normal doğumda doğumu kolaylaştırmak için yapılan bu işlem, düzgün yapılmadığı durumlarda kişinin özgüveninini zedelemekte ve cinsel hayatına olumsuz etki yapmaktadır.

Perineoplasti ameliyatı, daha çok doğum sonrasında oluşan, perine bölgesinde oluşmuş katlanma, şekil ve işlev bozukluğunu gidermek için yapılmaktadır. Bursa perinoplasti operasyonlarında bu işlemler tek yapılabilir, aynı zamanda labioplasti,vajinal daraltma ile birlikte ve eş zamanlı yapılabilmektedir.
Perine estetiği kendi başına yapılabileceği gibi, labioplasti ve vajina daraltma gibi genital estetik ameliyatları ile eş zamanlı olarak da yapılabilmektedir.

Perine bölgesi nedir? ‘Perineum’ ne demek?

Tıptaki adı ‘Perineum’ olarak geçen  Perine; uzunluğu yaklaşık olarak yarım santimetre ila 5,5 santimetre arasında, makat ile vajina alt giriş arasındaki kısımdır. Bu bölge için istenen talep düz, daha uzun ve renginin daha açık olduğu durumdur.

Perineum, alanı özellikle normal doğumlarda  bu bölgedeki kas dokusunun oluşturduğu direnç ile bebeğin gelişini zorlaştırabilmektedir. Bu bölgeye atılan kesi ile bu durumun önüne geçilebilmektedir.

Perine Yırtıkları 

İri bebek doğumları, çoklu bebek doğumları ve vakum ile yapılan doğum yöntemlerinde daha sık görülen  Perine yırtıkları aynı zamanda  ‘perineal deşürir’ olarak da adlandırılır. Düşük derecede olan yırtıklar doğumdan sonra kendiliğinden iyileşebilmektedir ancak ileri derece yırtılmalarda bu yırtık tedavi edilmez ise doğumu yapan kişide gaz ve dışkı kaçırma durumlarına sebep olabilmektedir.

Bursa Perine Estetiği Ne Zaman Yapılır?

Bu işlem, işin uzmanları tarafından ve bu operasyonu sıkça yapan doktorlar tarafından yapılmalıdır. Doğum sonrası dikiş izlerinin düzeltilmesi düzgün şekilde yapılmaz ise doğum yapan kişide cinsel birleşmede sorunlar ve gaz ve dışkı kaçırımı olabilir. Bölgede oluşabilecek çökmeler ve görsel sorunlar hastanın cinsel hayatına olumsuz etki yapabilmektedir. Doğum sonrasında hasta istediği zaman perinoplasti yaptırabilir. Uygunluğa ve zamana doktorunuzla karar verebilir, bu konudaki detaylı bilgileri yazımızda okuyabilirsiniz.

Perineal cilt katlantıları

Perine bölgesinde oluşan cilt kalıntıları bazen iç dudağa kadar uzayabilmektedir ve çirkin görüntü oluşturmaktadır.

Jinekolojik tedaviler sonrası deformasyonlar 

Bazı yapılan operasyonlar, kist tedavileri , genital müdahaleler bu sorunlara yol açabilmektedir. Bu işlemlerin bazılarından sonra doktorun kararına göre perineal müdahale yapılabilmektedir.

Doğuştan gelen anormallikler

Yapısal olarak bazı bozukluklar olabilmektedir. Bu sorunlar perinoplasti ile çözülmektedir.

Perinoplasti yapılmazsa ne olur?

Bursa Perinoplasti, kişinin genital estetiğini düzeltmek , cinsel hazzını arttırmak için yapılan bir operasyondur. Bu operasyon yapılmadığında sağlık açısından direkt bir sorun oluşturmaz ancak perine gevşemesi yaşayan kadında ve eşinde orgazm olma süresini arttırır ve zorlaştırır. Bursa perinoplasti operasyonu ile cinsel olarak daha tatminkar ve tatmin eden bir yapıya ulaşan perine bölgesi aynı zamanda kişinin özgüvenini arttırmakta ve ilişkide çok daha verimli sonuçlar elde etmektedir. Bursa’da perine estetiğini %100 e yakın başarı ile yapmaktayız. Genital estetik operasyonlarının başlıclarından biri olan perinal estetiği işinde uzman, bu işlemi çokça yapmış ve sıhhi kalitesi yüksek yerlerde yaptırmalısınız.

Perineoplasti ameliyatı hangi amaçlarla yapılır?

Perineoplasti ameliyatı aşağıdaki amaçlar ile yapılmaktadır:

  • Genital olarak estetik gerektiren durumlar ve kişinin kendi özgüveninin arttırılması
  • Vajina girişindeki sıkılığın arttırılması, cinsel hazzın arttırılması
  • Bölgedeki giriş sıklığının arttırılması ile hastanın cinsel uyarı hazzının yükseltilmesi.
  • Yırtıktan dolayı enfeksiyon gelişme riskinin önlenmesi
  • Kişinin eşine yönelik cinsel hazzını(erkek bireyin) arttırmak amacı ile yapılmaktadır.

Bursa Perineoplasti Ne Kadar Sürer?

Perinoplasti ameliyatı lokal anestezi ile yapılır ve yaklaşık olarak 30 dakika ile 45 dakika kadar sürer. Bu ameliyat yanında genital estetik operasyonu da istemiş iseniz, bu işlemin, vajina daraltma, labioplasti(iç dudak estetiği) gibi operasyonlar olmasına göre süresi uzayabilir.

Perineoplasti Nasıl Yapılır?

Perine bölgesindeki doku çıkartılır. Yanık dokusu gibi olan doku alınarak normal doku ile kapatılır. Bölge dikilerek ameliyat tamamlanır. Bu işlem sonucunda hasta açısından genital olarak ve cinsel olarak iyi bir görünüm oluşmaktadır..Gerekli görüldüğü durumlarda yağ enjeksiyonu da yapılabilmektedir. Bu işlem çökük olduğu durumlarda uygulanmaktadır.Bu durumları doktorunuzla konuşarak bilgi alabilirsiniz.

Bursa Perinoplasti Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Perine estetiği yapılan bölgenin hijyenine dikkat edilmeli, kabız yapacak, estetiği olan kişiyi zorlayacak şeylerden kaçınılmalıdır. Bir süre sıvı beslenme desteği ve genital bölgeyi gerecek ,zorlayacak aktivitelerden kaçınılmalıdır. Bursa perinoplasti ameliyatı olan hastalarımıza bu süreçte her konuda destek vermekte ve sorularını cevaplamaktayız.

Bursa Kombine Genital Estetik Ameliyatlar

Bu işlemler ile beraber labioplasti ve vajina daraltma işlemleri de eş zamanlı olarak yapılabilmektedir. Bursa’da bu işlemleri yaptırmak için jinekolog doktorunuzla birlikte ameliyatın uygunluğuna ve birlikte yapılıp yapılamayacağına karar verebilirsiniz. Kadın hastalıkları ve doğum doktorunuz size her konuda, iyileşme sürecinize kadar destek verecektir.

Bursa Perineoplasti Ameliyatı Fiyatı Nedir?

Bursa perineoplasti ameliyatının fiyatları hastanın aynı anda genital estetik operasyon isteyip istemediğine, yapılan işlemin özelliğine ve gereklilklerine göre değişebilmektedir. Yapılacak iyi bir işlem sizi sonrasında oluşabilecek düzeltme, tekrar işlemi yapma konularında koruyacaktır. Bursa’da perinoplasti ameliyatını başarı ile uygulamaktayız

Bursa perinoplasti ameliyatını gerektiren perine dikişi ile ilgili bursa perineoplasti videomuzu izlemenizi tavsiye ederiz.

Konu ile ilgili yabancı kaynak:

https://www.docdoc.com/info/procedure/perineoplasty/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp İletişim