Vajina Daraltma Ameliyatı

vajina daraltma ameliyatı
bursa kadın hastalıkları uzman doktor jinekolog

Vajina Daraltma Ameliyatı

Günümüzde pek çok kadın için, vajina daraltma ameliyatı hem estetik hem de işlevsel açıdan tercih etmektedir. Cinsel estetik ameliyatlar arasında giren vajinal daraltma ameliyatı hakkında merak edilen bütün noktaları cevaplandırmak istiyoruz.

Genital bölgenin iç kısmına vajina denilmektedir. Vajina kadınların doğum yapmasını aynı zamanda da cinsel ilişkiye girmesini sağlamaktadır. Bu sebeple zaman içerisinde vajinal kaslarda gevşeme meydana gelebilir. Bu durum kadınların genellikle çok sayıda normal doğum yapmasından ötürü tercih edilmektedir. Bu noktada vajinal daraltma ameliyatı yapılmaktadır. Bursa’da vajina daraltma ameliyatı işlemlerini başarı ile yapmaktayız.

Vajina Gevşer Mi?

Kadınlar, internet üzerinden “Vajina Gevşer Mi?” sorusunun cevabını araştırmaktadır. Vajina gevşemenin en temel sebeplerini sizler için şu şekilde derleyebiliriz:

Vajina gevşemesinin en temel sebebi, yukarıda da belirttiğimiz gibi çok sayıda yapılan normal doğumlardır. Kadınların iri bebek dünyaya getirmelerinden kaynaklı, vajinalarındaki kaslarda gevşeme oluşabilir. Bunun dışında normal doğun sayının fazla olması da kas gevşemesine sebep olabilir. Hatta normal doğum sırasında doktorların yırtılmalara müdahale etmesi sebebiyle vajina gevşemesi görülebilmektedir.

Bazı kadınlarda, vajina gevşemesi doğuştan görülmektedir. Bu sorunların çözülmesi için uzman doktorlara ulaşmanız yeterli olacaktır.

Vajina Gevşemesi Sorun Yaratır Mı?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, kadınlar genellikle estetik ve işlevsel açıdan sorun yaşamaktadır. Bu sebeple de vajina daraltma ameliyatı olmaktadır. Vajina gevşemesi büyük bir sıkıntıya sebep olmaz. Ancak bu durum genel olarak partnerler arasında cinsel uyumsuzluğa yol açabilir. Bunun dışında vajina gevşemesi geç yaşlarda idrar kaçırma sorununa sebep olabilmektedir.

Vajina gevşemesi aynı zamanda normal zamanlarda bile ses çıkartabilmektedir. Bu durum ya da cinsel ilişki sırasında gözlemlenebilir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişkide Bir Değişme Olur Mu?

Kadınların büyük bir kısmı, cinsel ilişkide sorun yaşamaları sebebiyle bu ameliyatı tercih etmektedir. Ameliyattan sonra, sağlığına kavuşmanız için en az 6 hafta boyunca perhize girmeniz gerekmektedir. Yani partnerinizle beraber ilişkiye girmemeniz önerilmemektedir. Bu haftalar boyunca kendinize özen göstermenizi öneriyoruz. Bu 6 hafta boyunca vajina kendini koruyacak ve istediğiniz sıkılığa kavuşacaktır. Eğer 6 haftayı beklemede ilişkiye girersiniz, vajinanızda tekrar gevşeme hissedebilirsiniz.

Aynı zamanda vajina daralttırma ameliyatının dikişli bir operasyon olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bu 6 hafta içerisinde de bu dikişlerin iyileşmesi gerekiyor. 6 hafta dolmadan ilişkiye girilmesi bu dikişlerin enfeksiyon kapmasına sebep olabilir. 6 hafta dolduktan sonra da ilk ilişkinizde kayganlaştırıcı kullanmanızı öneriyoruz. Ancak bu sadece ilk ilişki için geçerlidir. Diğer ilişkilerinizde kuruluk vs. sorun yaşamayacaksınız.

Vajinal Daralttırma Ameliyatının Riski Var Mı?

Vajinal daralttırma ameliyatı olmak isteyenler, haliyle bu ameliyatın risklerini merak etmektedir. Her ameliyatın olduğu gibi, bu ameliyatında bazı riskleri bulunmaktadır. Vajina daralttırma ameliyatının riskleri her ameliyatta da olabileceği gibi anesteziye bağlı olarak gerçekleşen risklerdir. Doktorunuzun belirttiği noktalara uymanız, bu riskleri en aşağıya indirecektir.

Vajinal Daralttırma Ameliyatları Nasıl Yapılmaktadır?

Vajinal daralttırma ameliyatları ortalama 30 ya da 40 dakika sürmektedir. Bu sürede hastaya lokal anestezi verilmektedir. Yani genellikle sadece vajina bölgesi uyuşturulmaktadır. Vajinanın kaslarının sıkılaşması için vajina içerisine 3 – 4 santimetreye müdahale edilmektedir. Ancak bu durum vajinanın şekline göre artabilir de azalabilir de. Bu operasyonda en sık uygulanan teknik ise, vajinada bulunan “Levator” isimli kasların birbirine yakınlaştırılmasıdır. Bu sayede kişinin vajinası daraltılmış olacaktır.

Bu ameliyat ağrısızdır. Ancak operasyonların mutlaka deneyimli ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi risk durumu son derece az olan bu ameliyat, günümüzde pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir. Genital estetik ile ilgili merak ettiğiniz konular için makalemizi okuyabilir, cerrahi operasyonlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bursa’da vajina daraltma ameliyatı için randevu  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için doktorunuzla iletişime geçebilir, dilerseniz randevu alabilirsiniz.

Randevu Alın

Vajina sıkılaştırma videomuzu izleyebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp İletişim