Vajinoplasti Ameliyatı

vajinoplasti ameliyatı

Vajinoplasti Ameliyatı

Vajinoplasti ameliyatı, halk arasında estetik ameliyat olarak da bilinmektedir. Bayanlar çeşitli sebeplerden ötürü vajinoplasti ameliyatı olmak isteyebilir. Bu operasyonla hem vajina sıkılaşacak hem de vajinal kanal daralacaktır. Bursa’da vajinoplasti ameliyatını hastanemizde başarı ile yapmaktayız.

Vajina Neden Genişler?

Vajinal genişlemenin en temel sebepleri arasında doğum bulunmaktadır. Çok sayıda yapılan normal doğumlar, vajinadaki kasların gevşemesine ve genişlemesine yol açacaktır. Bu da zaman içerisinde çiftler arasında uyumsuzluğa ve problemlere sebep olabilir. Kadınların normal doğum sayısı arttıkça vajina genişlemesi de aynı oranda artacaktır. Elbette ki tek sebep normal doğum değildir. Bunun dışında şu sebepler de vajina genişlemesine neden olabilir:

  • Menopoz
  • İlerleyen yaş
  • Hızlı ve aşırı kilo alımı
  • Hızlı kilo kaybı

Bu sorunlar sonucunda hastalarımıza vajina sıkılaştırma operasyonları yapmaktayız. Belirttiğimiz bu sebeple vajinadaki kasların gevşemesine sebep olmaktadır. Bu ameliyat hakkında bilinenleri sizler için derliyoruz.

Vajinoplasti Operasyonu Acıtır Mı?

Vajinasının estetik görünümünden ve işlevinden memnun olmayan kadınlar, tercihi vajinoplasti ameliyatı yaptırmaktan yana buluyor. Bu noktada ise, ameliyatın acıtıp acıtmayacağını merak ediyorlar. Ancak bu noktada şunu belirtmemizde fayda var: Vajinoplasti operasyonu hastanın isteğine göre ya epidural ya da genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu durumda hasta hiçbir şekilde acı ya da ağrı hissetmemektedir.

Vajina operasyon sırasında bir kısmı çıkartılır. Duvarların arka kısmında bulunan ve gevşeyen kaslara müdahale edilir. Daha sonra gevşeyen kaslar, eriyen dikişlerle sıkılaştırılır. Bu şekilde daha estetik ve daha dar bir vajina elde edilir.

Vajinoplasti operasyonu ortalama 45 dakika sürmektedir. Bu operasyon sırasında bazı risklerin görüldüğünü belirtmemiz gerekiyor. Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da risk bulunmaktadır. Yara izi, enfeksiyon ve kanama gibi etkiler görülebilmektedir. Ancak burada hastanın kendine dikkat etmesi ve doktorunun belirttiği sürede cinsel ilişkiden uzak durulması tavsiye edilmektedir. Doktorunuz operasyon sonrasında sizlere bazı antibiyotikler verecektir. Bu antibiyotiklerle enfeksiyonların önüne geçebilirsiniz.

Vajinoplasti Ameliyatından Sonra Neler Yapmalıyım?

Daha önce de belirttiğimiz gibi vajinoplasti ameliyatı kısa süren bir ameliyattır. Rahim daraltma, ameliyattan ziyade ufak bir operasyondur. Bu operasyon sonrasında kişinin kendine dikkat etmesi gerekmektedir. 1-2 gün içerisinde şişme ve ağrı gibi problemler görülebilmektedir. Doktorunuz bu şikâyetler için sizlere ağrı kesici ve bazı ilaçlar verebilecektir.

Şikâyetlerinizin azalması için buz uygulaması yapabilirsiniz. Ameliyattan 4 – 5 gün sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Bu ameliyatın en büyük avantajlarından birisi ise, eriyen dikiş kullanılmasıdır.  Rahim daraltma için  kullanılan, eriyen dikiş sayesinde ameliyat sonrasında tekrar doktorunuza dikişi aldırmak için gitmeyeceksiniz.

Bu ameliyat hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de cinsel ilişki süresidir. Hastalar ortalama 4 ila 6 hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınmalıdır. Eğer süre bitmeden cinsel ilişkiye girilirse, vajina kanalında yeniden gevşemeler meydana gelebilir. Vajina genişlemesi için merak ettiğiniz soruları bize sorabilirsiniz.

Vajinoplasti Ameliyatından Sonra Normal Hayatıma Dönebilir Miyim?

Ufak bir operasyon olmasına rağmen, bazı hastaların dinlenmesi gerekebilir. Sonuçta dikiş atılan bir ameliyattır. Ancak bu ameliyat, kişinin durumuna ve normal hayatının hareketine göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak hastalar genital daraltma ameliyatı sonrası 3 – 4 gün dinlendikten sonra normal hayatına ve hatta işlerine geri dönmektedir.

Bursa Vajinoplasti Ameliyatı Yapan Doktorlar

Bursa’da vajinoplasti ameliyatı yapan doktorlar, kadın hastalıkları ve doğum doktorları, yani jinekologlardır. Bursa’da vajina estetiği talebiniz varsa bizimle iletişime geçebilir, vajinoplasti ameliyatı fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Bursa Vajinoplasti Fiyatları Ne Kadar?

Bu işlem, vajinoplasti ile beraber labioplasti yaptırıp yaptırmayacağınıza ve işlemin yöntemine göre değişmektedir. Yasal zorunluluklar gereği sitemiz üzerinden fiyat bilgisi paylaşamıyoruz. Bize iletişim sayfamızdan ulaşabilir, Bursa vajinoplasti fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ameliyat Sonrasında Cinsel Hayat

Vajinoplasti ameliyatının yapılmasındaki en büyük sebeplerden bir tanesi de çiftler arasındaki hazdır. Elbette bu ameliyattan sonra cinsel hazzı daha fazla hissedeceksiniz. Bu ameliyatın sadece fizyolojik değil, aynı zamanda da psikolojik anlamda da olumlu yönleri bulunmaktadır. Bunun sebebi, darlaşan vajinada klitoral bası artmaktadır. Bu da bayanların orgazmını arttırmaktadır. Çiftler arasındaki cinsel doyum artacağı için, sorunlar ve problemler de ortadan kalkacaktır.

Genital estetik ile ilgili merak ettiğiniz konular için makalemizi okuyabilir, cerrahi operasyonlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bursa’da vajina daraltma ameliyatı için doktorunuzla iletişime geçebilir, dilerseniz randevu alabilirsiniz.

Randevu Alın

Konu ile ilgili vajina daraltma videomuzu izleyebilirsiniz:

Konu ile ilgili yabancı kaynak:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5732668/

Vajinoplasti Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kadın Hastalıkları doktoruna yaptıracağınız muayene sonrası siz uygun yöntem ile vajina dış dudak sarkması tedavi edilir. Bursa’da sizlere bu konuda yardımcı olabilirz.scription
Vaginoplasti sonrası hastalar normal doğum yapabilir. Vajinoplasti,normal doğuma engel değildir.
İç veya dış dudak küçültme operasyonu sonras çok az derecede, hastanın yapısına göre ameliyat sonrası ödem oluşabilmektedir.
Dış dudak sarkması ameliyatından sonra dışarıdan belli olacak, gözle görülecek bir iz kalmaz.
İç dudak veya dış dudak küçültme ameliyatından sonra izler belli olmaz.
Yapılabilmektedir ancak adet sonrası bu işlemi yapmak daha uygundur.
Bu ameliyat sonrası az miktarda kanama olur, verilen ağrı kesiciler sayesinde yoğun bir ağrı hissedilmez.
Vaginoplasti sonrası hastalarımız yaklaşık 2-3 hafta sonra cinsel ilişkiye girebilir.
Yapılan işleme ve detaylarına göre ücret bilgisi değişebilmektedir. Bize telefon ya da whatsapp yolu ile ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp İletişim